Skip to content

510-207e Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jul 13, 2020

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC207E

Assessment

Land Value:$26,500
23%
Improvement Value:$86,400
77%
Total Assessment$112,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,713+4.0%
2024$6,456-27.7%
2023$8,924+0.4%
2022$8,884+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

DeedBook 3830, Page 102

Property Sale

Sale
$251,844
DeedBook 602, Page 192