Skip to content

Route 46(Block 300 Lot 6.02)Wayne, NJ 07470

Vacant Land

Last Sale Price
$1,560,000
Last Sale Date
Nov 13, 2023

Property Information

Block300
Lot6.02

Dwellings---
ZoningB20
Sq Footage---
Acreage3.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$548,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$548,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,638+4.0%
2024$31,386+1.2%
2023$31,002+0.4%
2022$30,865+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$1,560,000

To:

DeedBook 4624, Page 239

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 2983, Page 83Recorded1/23/2017

Property Sale

Sale
$1,900,000
DeedBook O 116, Page 264