Skip to content

303 Brittany DrWayne, NJ 07470

Built 1994

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Jun 5, 2009

Property Information

Block3200
Lot11
QualifierC0303
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
Description2BR CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,331
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,300
38%
Improvement Value:$83,100
62%
Total Assessment$134,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,991+4.0%
2024$7,685+1.2%
2023$7,591+0.4%
2022$7,557+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$290,000

To:

Sq Ft1,331DeedBook 1782, Page 58

Property Sale

Sale
$282,000
DeedBook 634, Page 16

Property Sale

Sale
$157,000
DeedBook M 152, Page 322

Property Built

Built

Year Built: 1994