Skip to content

603 Brittany DrWayne, NJ 07470

Built 1994

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Oct 5, 2011

Property Information

Block3200
Lot11
QualifierC0603
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class33
Description3BR CONDO FLAT
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,331
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,300
38%
Improvement Value:$83,100
62%
Total Assessment$134,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,991+4.0%
2024$7,685+1.2%
2023$7,591+0.4%
2022$7,557+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft1,331DeedBook 2121, Page 65

Property Sale

Sale
$139,990
DeedBook D 136, Page 97

Property Built

Built

Year Built: 1994