Skip to content

1106 Brittany DrWayne, NJ 07470

Built 1996

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Dec 30, 1998

Property Information

Block3200
Lot11
QualifierC1106
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
Description3BR CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,331
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,300
38%
Improvement Value:$83,100
62%
Total Assessment$134,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,991+4.0%
2024$7,685+1.2%
2023$7,591+0.4%
2022$7,557+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000

To:

Sq Ft1,331DeedBook 159, Page 188

Property Sale

Sale
$159,212
DeedBook H 150, Page 34

Property Built

Built

Year Built: 1996