Skip to content

123 Levinberg LaneWayne, NJ 07470

Built 2003

Last Sale Price
$499,719
Last Sale Date
Feb 26, 2003

Property Information

Block3207.01
Lot23
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class38
DescriptionEND UNIT
Dwellings1
ZoningB15
Sq Footage2,389
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$190,700
78%
Total Assessment$245,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,609+4.0%
2024$14,049+1.2%
2023$13,877+0.4%
2022$13,816+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$499,719

To:

Sq Ft2,389DeedBook 563, Page 263

Property Built

Built

Year Built: 2003