Skip to content

98 Surrey DrWayne, NJ 07470

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 2013

Property Information

Block3304
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,737
Acreage0.55

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$125,800
58%
Improvement Value:$89,500
42%
Total Assessment$215,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,802+4.0%
2024$12,311+1.2%
2023$12,160+0.4%
2022$12,106+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952