Skip to content

45 Surrey DrWayne, NJ 07470

Built 1968

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block3305
Lot21
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.62

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$129,800
44%
Improvement Value:$163,900
56%
Total Assessment$293,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,463+4.0%
2024$16,794+1.2%
2023$16,588+0.4%
2022$16,515+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968