Skip to content

35 Armstrong AveWayne, NJ 07470

Last Sale Date
Sep 9, 2016

Property Information

Block3406
Lot9.01

Sq Footage---
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$135,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,033+4.0%
2024$7,725+1.2%
2023$7,630+0.4%
2022$7,597+2.0%
Property History
Sales1Foreclosures1

Foreclosure Case F-010461-25

Active
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Open
Mortgage Date98/96/1274Monthly Pmt••••••••

Property Sale

Sale
$275,000

From:

To:

DeedBook 2902, Page 56Recorded6/13/2017