Skip to content

8 Berkshire DriveWayne, NJ 07470

Built 2017

Last Sale Price
$331,000
Last Sale Date
Apr 9, 2013

Property Information

Block3407
Lot2.01

Zoning---
Sq Footage3,968
Acreage0.67

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$145,600
33%
Improvement Value:$295,700
67%
Total Assessment$441,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,240+4.0%
2024$25,234+1.2%
2023$24,925+0.4%
2022$24,814+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$331,000

To:

Sq Ft3,968DeedBook 2308, Page 147

Property Sale

Sale
$1,855,000
DeedBook 1651, Page 232