Skip to content

2203 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Built 1935
Vacant Land

Last Sale Price
$1,100,000
Last Sale Date
Dec 22, 2022

Property Information

Block3510
Lot164

Zoning---
Sq Footage1,538
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$76,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,567+4.0%
2024$4,391+1.2%
2023$4,338+0.4%
2022$4,318+2.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$1,200,000

To:

Sq Ft1,538DeedBook 4455, Page 108Recorded12/27/2022

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

Sale
$1,100,000
DeedBook 2317, Page 265

Property Built

Built

Year Built: 1935