Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2035e Hamburg TpkeWayne, NJ 07470
Commercial
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 3, 2025
Property Information
Block3600
Lot17
QualifierC0005
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91
Building Details
Building Class---
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$44,700
26%
Improvement Value:$126,700
74%
Total Assessment$171,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,191 | +4.0% |
| 2024 | $9,801 | +1.2% |
| 2023 | $9,681 | +0.4% |
| 2022 | $9,638 | +2.0% |
Property History
No events match the selected filters.