Skip to content

2035k Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2019

Property Information

Block3600
Lot17
QualifierC0010

Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,300
31%
Improvement Value:$111,300
69%
Total Assessment$161,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,609-12.9%
2024$11,030+1.2%
2023$10,895+0.4%
2022$10,847+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$190,000

From:

To:

DeedBook 3555, Page 245Recorded4/12/2019