Skip to content

2025b Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 31, 2005

Property Information

Block3600
Lot18
QualifierC0002

Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,400
33%
Improvement Value:$70,500
67%
Total Assessment$105,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,297+4.0%
2024$6,055-21.1%
2023$7,676+0.4%
2022$7,642+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook Q 128, Page 438

Property Sale

Sale
$226,850
DeedBook P 115, Page 278