Skip to content

2025f Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Jan 2, 2015

Property Information

Block3600
Lot18
QualifierC0006

Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
30%
Improvement Value:$102,300
70%
Total Assessment$147,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,741+4.0%
2024$8,405-13.2%
2023$9,681+0.4%
2022$9,638+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000

To:

DeedBook 2591, Page 150

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook B 141, Page 187

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook V 132, Page 132

Property Sale

Sale
$157,500
DeedBook P 116, Page 568