Skip to content

2025j Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 1, 2025

Property Information

Block3600
Lot18
QualifierC0009

Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,300
33%
Improvement Value:$100,200
67%
Total Assessment$150,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,949+4.0%
2024$8,606-21.0%
2023$10,895+0.4%
2022$10,847+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$163,100
DeedBook E 117, Page 441