Skip to content

2025b-2 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Built 1986
Commercial

Last Sale Price
$162,000
Last Sale Date
Apr 22, 2021

Property Information

Block3600
Lot18
QualifierC2.02

Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,600
33%
Improvement Value:$63,000
67%
Total Assessment$94,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,625+4.0%
2024$5,409-21.0%
2023$6,851+0.4%
2022$6,821+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$162,000

To:

DeedBook 4025, Page 184

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 1610, Page 269

Property Built

Built

Year Built: 1986