Skip to content

4 Moiyas RdWayne, NJ 07470

Vacant Land

Last Sale Price
$189,000
Last Sale Date
May 12, 2021

Property Information

Block4411
Lot20.01

Sq Footage---
Acreage0.74

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$101,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$101,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,023+4.0%
2024$5,792+1.2%
2023$5,721+0.4%
2022$5,696+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$189,000

To:

DeedBook 4043, Page 227