Skip to content

6 Moiyas RdWayne, NJ 07470

Built 2016

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Aug 25, 2021

Property Information

Block4411
Lot20.02

Zoning---
Sq Footage1,276
Acreage0.59

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$97,300
47%
Improvement Value:$110,200
53%
Total Assessment$207,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,338+4.0%
2024$11,865+1.2%
2023$11,720+0.4%
2022$11,668+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000

To:

Sq Ft1,276DeedBook 4120, Page 174

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 2629, Page 71Recorded5/19/2015

Property Sale

Sale
$65,000

From:

To:

DeedBook 2517, Page 63Recorded9/4/2014