Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Umberto St & Manhattan AvWayne, NJ 07470
Vacant Land
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 23, 2005
Property Information
Block871
Lot10
Sq Footage---
Acreage0.34
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$5,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $309 | +3.9% |
| 2024 | $297 | +1.2% |
| 2023 | $294 | +0.4% |
| 2022 | $292 | +2.0% |
Property History
No events match the selected filters.