Skip to content

Kurland St(Block 875 Lot 6)Wayne, NJ 07470

Vacant Land

Last Sale Price
$1,000
Last Sale Date
Feb 19, 2009

Property Information

Block875
Lot6

Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$8,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$8,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$511+3.9%
2024$492+1.2%
2023$486+0.4%
2022$484+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,000

To:

DeedBook 1764, Page 191