Skip to content

22 Keilana DrWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Date
Jan 4, 2021

Property Information

Block912
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,062
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,500
57%
Improvement Value:$99,000
43%
Total Assessment$231,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,515+4.1%
2024$12,987+1.3%
2023$12,825-1.5%
2022$13,017+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967