Skip to content

32 Winonah AveWayne, NJ 07470

Built 1981

Last Sale Price
$659,900
Last Sale Date
Jul 31, 2008

Property Information

Block930
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,849
Acreage0.52

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$108,800
44%
Improvement Value:$138,800
56%
Total Assessment$247,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,722+4.0%
2024$14,158+1.2%
2023$13,984+0.4%
2022$13,923+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$659,900

To:

Sq Ft1,849DeedBook 1661, Page 143

Property Built

Built

Year Built: 1981