Skip to content

15 Winding WayWayne, NJ 07470

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 17, 2006

Property Information

Block930
Lot28
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,700
44%
Improvement Value:$115,500
56%
Total Assessment$206,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,261+4.0%
2024$11,791+1.2%
2023$11,646+0.4%
2022$11,595+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966