Skip to content

19 Winding WayWayne, NJ 07470

Built 1966

Last Sale Price
$760,000
Last Sale Date
Aug 19, 2024

Property Information

Block930
Lot29
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBILEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,416
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,500
40%
Improvement Value:$131,500
60%
Total Assessment$221,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,891+4.1%
2024$12,387+1.3%
2023$12,232+0.5%
2022$12,177+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$760,000

To:

Sq Ft2,416DeedBook 4765, Page 232

Property Built

Built

Year Built: 1966