Skip to content

53b Meriline AveLittle Falls, NJ 07424

Built 2014

Last Sale Price
$369,000
Last Sale Date
Dec 30, 2014

Property Information

Block108
Lot21.02
QualifierC0002
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class29
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,927
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$120,400
34%
Improvement Value:$236,500
66%
Total Assessment$356,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,945+2.7%
2024$11,628+1.2%
2023$11,494+1.9%
2022$11,285+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$369,000

To:

Sq Ft1,927DeedBook 2574, Page 213

Property Built

Built

Year Built: 2014