Skip to content

4 Sunset DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 15, 2025

Property Information

Block109
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2 F2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,112
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$128,600
38%
Improvement Value:$208,400
62%
Total Assessment$337,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,279+1.9%
2024$11,064+1.2%
2023$10,936+1.9%
2022$10,737+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960