Skip to content

32 Morley DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Date
Feb 1, 2016

Property Information

Block110.01
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,974
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,000
42%
Improvement Value:$205,600
58%
Total Assessment$352,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,802+2.0%
2024$11,576+1.2%
2023$11,442+1.9%
2022$11,234+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950