Skip to content

66 Overmount AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1955

Last Sale Date
Jun 25, 2018

Property Information

Block110.02
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,238
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,800
51%
Improvement Value:$137,700
49%
Total Assessment$282,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,455+1.9%
2024$9,274+1.2%
2023$9,167+1.9%
2022$9,000+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955