Skip to content

26 Zambrano DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1955

Last Sale Price
$632,000
Last Sale Date
Dec 15, 2022

Property Information

Block110.03
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,456
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$156,700
45%
Improvement Value:$191,500
55%
Total Assessment$348,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,654+1.9%
2024$11,431+1.2%
2023$11,299+1.9%
2022$11,094+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$632,000

To:

Sq Ft1,456DeedBook 4464, Page 158

Property Sale

Sale
$445,000

From:

To:

DeedBook 3403, Page 189Recorded9/18/2018

Property Sale

Sale
$390,000
DeedBook 929, Page 117

Property Built

Built

Year Built: 1955