Skip to content

68 Williams DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Nov 4, 2004

Property Information

Block110.04
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,652
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$149,600
45%
Improvement Value:$180,500
55%
Total Assessment$330,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,798+2.0%
2024$10,587+1.2%
2023$10,462+1.9%
2022$10,267+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000

To:

Sq Ft1,652DeedBook 896, Page 182

Property Built

Built

Year Built: 1950