Skip to content

26 Miller AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1987

Last Sale Date
Mar 9, 2015

Property Information

Block110.08
Lot22
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,286
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$148,200
33%
Improvement Value:$303,000
67%
Total Assessment$451,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,102+2.0%
2024$14,813+1.2%
2023$14,641+1.9%
2022$14,375+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1987