Skip to content

12 Winslow PlLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Date
Jun 26, 2017

Property Information

Block110.09
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,584
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,000
37%
Improvement Value:$250,200
63%
Total Assessment$397,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,294+1.9%
2024$13,040+1.2%
2023$12,889+1.9%
2022$12,655+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$590,000
DeedBook 1231, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 1950