Skip to content

Oak Ridge Rd.Little Falls, NJ 07424

Built 1991

Last Sale Date
Oct 8, 2002

Property Information

Block110.12
Lot27
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,690
Acreage0.49

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$150,400
24%
Improvement Value:$489,600
77%
Total Assessment$640,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,421+2.0%
2024$21,011-1.9%
2023$21,417+1.9%
2022$21,028-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$321,000
DeedBook F163, Page 78

Property Built

Built

Year Built: 1991