Skip to content

10 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2000

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Apr 25, 2023

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC0102
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,981
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
42%
Improvement Value:$231,500
58%
Total Assessment$396,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,271+2.0%
2024$13,017+1.2%
2023$12,866+1.9%
2022$12,632+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$550,000

To:

Sq Ft1,981DeedBook 4519, Page 131

Property Sale

Sale
$467,000
DeedBook 1914, Page 189

Property Sale

Sale
$537,500
DeedBook 1416, Page 148

Property Sale

Sale
$479,000
DeedBook 1013, Page 210

Property Sale

Sale
$239,900
DeedBook H166, Page 235

Property Built

Built

Year Built: 2000