Skip to content

22 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2000

Last Sale Price
$425,000
Last Sale Date
Jul 11, 2012

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC0202
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,033
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
41%
Improvement Value:$238,000
59%
Total Assessment$403,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,488+1.9%
2024$13,230+1.2%
2023$13,077+1.9%
2022$12,840+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$425,000

To:

Sq Ft2,033DeedBook 2204, Page 225

Property Sale

Sale
$485,000
DeedBook 1344, Page 58

Property Sale

Sale
$260,200
DeedBook Q168, Page 270

Property Built

Built

Year Built: 2000