Skip to content

14 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2000

Last Sale Price
$284,900
Last Sale Date
Sep 5, 2000

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC0206
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,484
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
36%
Improvement Value:$288,100
64%
Total Assessment$453,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,165+1.9%
2024$14,875+1.2%
2023$14,703+1.9%
2022$14,436+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$284,900

To:

Sq Ft2,484DeedBook 168, Page 70

Property Built

Built

Year Built: 2000