Skip to content

46 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2000

Last Sale Price
$440,000
Last Sale Date
Oct 20, 2008

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC0402
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,033
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
39%
Improvement Value:$258,200
61%
Total Assessment$423,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,165+2.0%
2024$13,894+1.2%
2023$13,733+1.9%
2022$13,483+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$440,000

To:

Sq Ft2,033DeedBook 1697, Page 205

Property Sale

Sale
$484,900
DeedBook 888, Page 114

Property Sale

Sale
$274,900
DeedBook 212, Page 173

Property Built

Built

Year Built: 2000