Skip to content

40 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2000

Last Sale Price
$410,000
Last Sale Date
May 21, 2013

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC0405
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,230
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
39%
Improvement Value:$258,200
61%
Total Assessment$423,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,165+2.0%
2024$13,894+1.2%
2023$13,733+1.9%
2022$13,483+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$410,000

To:

Sq Ft2,230DeedBook 2320, Page 161

Property Built

Built

Year Built: 2000