Skip to content

52 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 30, 2019

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC0504
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,350
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
37%
Improvement Value:$280,800
63%
Total Assessment$445,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,671+2.0%
2024$14,386+1.2%
2023$14,216+1.9%
2022$13,953+2.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$505,000

From:

To:

DeedBook 3399, Page 240Recorded9/12/2018

Property Sale

Sale
$565,000
DeedBook 1097, Page 174

Property Sale

Sale
$349,900
DeedBook 327, Page 113

Property Built

Built

Year Built: 2001