Skip to content

76 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2002

Last Sale Price
$547,500
Last Sale Date
Jul 21, 2017

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC0701
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,484
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,000
36%
Improvement Value:$293,800
64%
Total Assessment$458,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,356+1.9%
2024$15,062+1.2%
2023$14,888+1.9%
2022$14,617+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$547,500

To:

Sq Ft2,484DeedBook 3108, Page 78

Property Sale

Sale
$549,900

From:

To:

DeedBook 2354, Page 89Recorded8/14/2013

Property Sale

Sale
$540,000
DeedBook 1657, Page 154

Property Sale

Sale
$409,900
DeedBook 420, Page 8

Property Built

Built

Year Built: 2002