Skip to content

80 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2002

Last Sale Price
$725,000
Last Sale Date
Nov 10, 2025

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC0805
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,230
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
38%
Improvement Value:$272,000
62%
Total Assessment$437,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,626+1.9%
2024$14,347+1.2%
2023$14,181+1.9%
2022$13,923+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$725,000

To:

Sq Ft2,230DeedBook 5001, Page 41

Property Sale

Sale
$445,000

To:

Sq Ft2,230DeedBook 3331, Page 166

Property Sale

Sale
$400,000

From:

To:

DeedBook 2336, Page 28Recorded7/9/2013

Property Sale

Sale
$525,000

To:

DeedBook 1054, Page 73

Property Sale

Sale
$337,635

To:

DeedBook 449, Page 143

Property Built

Built

Year Built: 2002