Skip to content

23 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2001
Other Exempt

Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
Dec 23, 2020

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC1002
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,154
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
39%
Improvement Value:$256,200
61%
Total Assessment$421,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$13,668+1.9%
2022$13,419+2.3%
2021$13,120-1.5%
2020$13,314+2.7%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$420,000

To:

Sq Ft2,154DeedBook 4008, Page 35

Property Sale

Sale
$495,000
DeedBook 1074, Page 217

Property Sale

Sale
$307,525
DeedBook 339, Page 218

Property Built

Built

Year Built: 2001