Skip to content

27 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2001

Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
Jul 29, 2013

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC1004
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,150
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,000
39%
Improvement Value:$257,100
61%
Total Assessment$422,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,128+2.0%
2024$13,858+1.2%
2023$13,697+1.9%
2022$13,448+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$420,000

To:

Sq Ft2,150DeedBook 2364, Page 222

Property Sale

Sale
$309,900
DeedBook 343, Page 147

Property Built

Built

Year Built: 2001