Skip to content

17 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2001

Last Sale Price
$405,500
Last Sale Date
Mar 22, 2017

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC1503
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,033
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,000
41%
Improvement Value:$233,100
59%
Total Assessment$398,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,324+1.9%
2024$13,070+1.2%
2023$12,918+1.9%
2022$12,683+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$405,500

To:

Sq Ft2,033DeedBook 3029, Page 151

Property Sale

Sale
$259,900
DeedBook 255, Page 12

Property Built

Built

Year Built: 2001