Skip to content

3 Rolling Views DrLittle Falls, NJ 07424

Built 2000

Last Sale Price
$620,000
Last Sale Date
Jun 4, 2024

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC1602
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,033
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
43%
Improvement Value:$222,200
57%
Total Assessment$387,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,960+2.0%
2024$12,712+1.2%
2023$12,565+1.9%
2022$12,336+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$620,000

To:

Sq Ft2,033DeedBook 4734, Page 8

Property Sale

Sale
$249,900
DeedBook 182, Page 122

Property Built

Built

Year Built: 2000