Skip to content

6 Winding WayLittle Falls, NJ 07424

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 29, 2021

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC1703
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,154
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,000
41%
Improvement Value:$235,700
59%
Total Assessment$400,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,411+1.9%
2024$13,155+1.2%
2023$13,003+1.9%
2022$12,766+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$422,500
DeedBook 307, Page 52

Property Built

Built

Year Built: 2001