Skip to content

24 Winding WayLittle Falls, NJ 07424

Built 2000

Last Sale Price
$540,000
Last Sale Date
Jul 12, 2016

Property Information

Block110.12
Lot2
QualifierC1906
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,590
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,000
34%
Improvement Value:$317,800
66%
Total Assessment$482,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,159+1.9%
2024$15,850+1.2%
2023$15,667+1.9%
2022$15,382+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$540,000

To:

Sq Ft2,590DeedBook 2833, Page 133

Property Sale

Sale
$575,500
DeedBook 1070, Page 227

Property Sale

Sale
$328,180
DeedBook F165, Page 279

Property Built

Built

Year Built: 2000