Skip to content

4 Oak Ridge RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 10, 2025

Property Information

Block110.12
Lot5.02
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,318
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$150,600
34%
Improvement Value:$292,600
66%
Total Assessment$443,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,834+2.0%
2024$14,550+1.2%
2023$14,382+1.9%
2022$14,120+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$542,000

To:

Sq Ft2,318DeedBook 4107, Page 76

Property Built

Built

Year Built: 1986