Skip to content

9 Elizabeth LaneLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Date
Feb 26, 2008

Property Information

Block110.13
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F 2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,108
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$149,800
38%
Improvement Value:$249,500
62%
Total Assessment$399,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,365+2.0%
2024$13,109+1.2%
2023$12,957+1.9%
2022$12,722+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950